رسانه تخصصی بیمانا

مدیریت طرح، ساخت و بهره برداری پروژه های عمرانی

    امروز  پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷  

Bimana

ویژه های خبری

|
ارائه شده در تاریخ : ۱۸ شهریور ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 213 نظرات:۰

بر اساس گزارش مرکز تحقیقات بازار زیون، پیش‌بینی می‌شود که بازار مدلسازی اطلاعات ساختمان تا سال 2022 میلادی به گردش مالی تقریباً برابر 10.36 میلیارد دلار در مقیاس جهانی دست پیدا کند.

بازار فناوری بیم تا سال 2022 به گردش مالی 10.36 میلیارد دلار خواهد رسید

به گزارش بیمانا و به نقل از سایت بیم آبجکت بر اساس گزارشی که به تازگی مرکز تحقیقات بازار زیون منتشر کرده است از این پس بازار مدلسازی اطلاعات ساختمان شاهد رشد بالایی در عرصه جهانی خواهد بود. یکی از دلایل این رشد توسعه فناوری‌های تجسم‌سازی و دیگر فناوری‌ها که به افزایش بهره‌وری این فناوری منجر خواهد شده است که به کاهش چشمگیر هزینه‌های فناوری بیم (BIM) منجر خواهد شد.

دلیل رشد بالای بازار فناوری بیم

بر اساس این گزارش یکی از عوامل اصلی که به رشد بازار فناوری بیم در آینده منجر خواهد شد رشد صنعت ساخت‌وساز در سطح جهان و به‌ویژه در اقتصادهای نوظهور مانند هند و بزریل است. البته در حال حاضر این دولت‌ها هستند که در پروژه‌های خود و با سیاست‌های تشویقی و اجباری شروع‌کننده بکارگیری فناوری بیم شده‌اند. اما با ارزانتر شدن این فناوری به دلیل رشد فناوری‌های دیجیتال‌سازی، این روند به سرعت بخش خصوصی را دربرخواهد گرفت.
بهبود فناوری‌های تجسم‌سازی (Visulization) نیز یکی از عواملی است که در کاهش هزینه‌ها و ارائه سریع‌تر پروژه‌ها نقش مهمی ایفا خواهد کرد. ارزان‌تر شدن این فناوری به معمای استفاده گسترده‌تر از آن در پروژه‌های ساخت‌وساز است.

فناوری بیم در عرصه بین‌الملل

بازار فناوری بیم تا سال 2022 به گردش مالی 10.36 میلیارد دلار خواهد رسید

بزریل یکی از اقتصادهای نوظهور است که رشد اقتصادی بالایی را در سال‌های اخیر تجربه کرده است. این کشور به سرعت همانند چین به سمت صنعتی شدن پیش خواهد رفت و که این موضوع به رشد صنعت ساخت‌وساز منجر خواهد شد. در گزارش زیون رشد صنعت ساخت‌وساز بزریل، یکی از معیارهای اصلی رشد بکارگیری فناوری بیم در منطقه آمریکای جنوبی خواهد بود.
منطقه آمریکای شمالی نیز در سال‌های آینده رشد اقتصادی مناسبی را تجربه خواهد کرد و پروژه‌های بیشتر در حوزه ساخت‌وساز در این منطقه به معنای بکارگیری بیشتر فناوری بیم خواهد بود.
پیش‌بینی می‌شود منطقه اتحادیه اروپا مقام دوم را در بکارگیری فناوری بیم خواهد داشت و دلیل آن نیز اجباری شدن بکارگیری این فناوری توسط بسیاری از دولت‌های این اتحادیه است. منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه نیز در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری زیادی بر روی بکارگیری فناوری بیم در زیرساخت‌ها، راه‌ها، بخش انرژی و شهرسازی کرده‌اند. فناوری بیم در صنعت ساخت‌وساز چین، هند و ژاپن نیز از رشد قابل ملاحظه‌ای برخوردار بوده است.
همچنین رونق ساخت‌وساز پایدار و ساختمان‌های سبز در مناطق مختلف منجر به رونق بکارگیری راهکارهای مدلسازی اطلاعات ساختمان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید