رسانه تخصصی بیمانا

مدیریت طرح، ساخت و بهره برداری پروژه های عمرانی

    امروز  پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷  

Bimana

ویژه های خبری

|
ارائه شده در تاریخ : ۰۷ آبان ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 88 نظرات:۰

با استفاده از راهکارهای ساختمان‌های پایدار انرژی برای اولین مرتبه خانه‌هایی در جنوب کشور ولز درست شده‌اند که با خانه‌های فعال معروف شده‌اند. این خانه‌ها انرژی خورشیدی را نه تنها تولید می‌کنند بلکه می‌توانند آن را ذخیره و بین خانه‌های دیگر به اشتراک بگذارند.

Oct2018_Foundations

به گزارش بیمانا پروژه‌ای در جنوب ولز شامل ۱۶ واحد مسکن اجتماعی (۸ آپارتمان و ۸ خانه ویلایی) در حال ساخت است که اولین نمونه از خانه‌های فعال[۱] به شمار می‌روند. این خانه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند ۸۰ درصد از انرژی مورد نیاز خود را تولید کنند.

در حالیکه کارفرمای این پروژه ۱٫۱۵ میلیون پوند برای این پروژه سرمایه‌گذاری کرده بود، دولت ولز نیز با سرمایه‌گذاری ۲٫۶۵ میلیون پوندی در این پروژه مشارکت می‌کند.

برای بهینه‌سازی هر چه بهتر این ساختمان‌ها طراحی به گونه‌ای انجام گرفته است که کمترین انرژی مصرف شود. برای این کار از مدلسازی انرژی در این پروژه بهره گرفته شده است. از نیروی خورشیدی برای در این پروژه به دو شیوه بهره برده شده است؛ نخست پنل‌های خورشیدی در روی سقف‌ها برای تولید الکتریسیته و دیگر انرژی خورشیدی در دیوارهای برای تولید گرما.

باطری‌ها ذخیره الکتریسیته در این پروژه کارگذاری شده است که می‌تواند در صورت عدم نیاز الکتریسیته را به شبکه برق سراسری منتقل کند. همچنین مراکز شارژ اتوموبیل‌های برقی در این مجموعه تعبیه شده است که ساکنین می‌توانند از آن بهرمند شوند.

گفتنی است این پروژه بعد از تکمیل و سکونت مالکان به مدت ۱۰ ماه مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا عملکرد آن بهتر مورد ارزیابی قرار بگیرد. هدف این است که این نوع از ساختمان‌ها در آینده در منطقه بریانیا گسترش پیدا کند.

[۱] Active Homes

دیدگاهتان را بنویسید