رسانه تخصصی بیمانا

مدیریت طرح، ساخت و بهره برداری پروژه های عمرانی

    امروز  پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷  

Bimana

ویژه های خبری

|
ارائه شده در تاریخ : ۱۴ تیر ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 240 نظرات:۰

مجموعه‌ای کوچک از خانه‌ها با استفاده از پرینتر سه‌بعدی در شهر آیندهوون ساخته شده است. این مجموعه شامل 5 خانه است که از بتن مناسب برای پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند. این خانه‌ها از نظر مصرف انرژی بسیار بهینه است و به عبارتی طراحی پایدار به حساب می‌آیند.

پرینتر سه‌بعدی

بیمانا: در طراحی این خانه‌ها از روش‌های بهینه‌سازی ساخت و مصرف انرژی استفاده شده است. این خانه‌ها همگی توسط پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند و هر کدام از آن‌ها طراحی منحصر به فردی دارند که بی‌شباهت به خانه‌های سنگی کارتون عصر حجر نیستند. این نمایانگر آزادی در طراحی است که پرینترها‌ی سه‌بعدی به طراحان و سازندگان می‌دهند.
خانه اول با زیربنای تنها ۹۳ مترمربع، دیوارهایی به پهنای ۵ سانتیمتر دارد. پس از طراحی خانه اول ساخت خانه‌های بعدی با پستوها، طبقات و بالکن‌های جداگانه صورت گرفت. به گفته مدیر این پروژه «این خانه‌ها بیانگر آزادی در اشکال است و بر اساس روند دیجیتال‌‌سازی صنعت ساختمان شکل گرفته است. »
رودی وان گروپ ادامه داد: «می‌خواستیم بگوییم در دنیای تازه ساخت‌وساز با ابزارهای دیجیتالی همه چیز امکان‌پذیر است.»
گفتنی است پرینترهای سه‌بعدی یکی از به‌روزترین و جذاب‌ترین ابزارهای صنعت ساخت‌وساز است که در هنر، ساختمان، بیمارستان‌ها و حتی آشپزخانه‌ها موارد کاربردی پیدا کرده است. این ابزار همچنین پتانسیل‌‌ تبدیل به یک ابزار کلیدی در ساخت‌وساز پایدار را نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید