رسانه تخصصی بیمانا

مدیریت طرح، ساخت و بهره برداری پروژه های عمرانی

    امروز  پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷  

Bimana

ویژه های خبری

|
ارائه شده در تاریخ : ۱۹ تیر ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 220 نظرات:۰

نرم‌افزار آلمانی مدیریت ساخت‌وساز به نام ارفاست (123erfasst) توسط شرکت نواریس (Nevaris) خریداری شد. شرکت نواریس خود زیرمجموعه‌های شرکت نرم‌افزاری نمتشک (Nemetschek) است که از جمله شرکت‌های بزرگ آلمانی در زمینه تولید نرم‌افزارهای معماری، مهندسی و صنعت ساخت‌وساز به شمار می‌آید.

Handyman hand on a white background

به گزارش بیمانا این خرید موجب ارتقای شرکت سطح نمتشک در زمینه مدلسازی بعد پنجم فناوری بیم (BIM) می‌شود. نرم‌افزار تلفن همراه ارفاست امکانات ردیابی زمان، مدیریت پروژه و مستندسازی ساخت‌وساز سایت ساختمانی را از طریق اپلیکیشن خود را ارائه می‌دهد.
این اپلیکیشن علاوه بر اینکه داده‌های ثبت شده در سایت ساختمانی را با کمک مختصات جی.پی.اس (GPS) ذخیره می‌کند، آن را به‌صورت مستقیم در اختیار مهندسان مرحله ساخت قرار می‌دهد.
نرم‌افزار متناظر این اپلیشیکن در دفتر مهندسی به صورت همزمان اطلاعات را دریافت کرده و به این ترتیب این اطلاعات مورد بررسی قرار می‌گیرند. از این رو از طریق ثبت و ذخیره مستندات پروژه از درستی عملکردها در سایت ساختمانی اطمینان حاصل می‌شود.
به کمک این نرم‌افزار، پروژه‌های ساختمانی را می‌توان در بعد پنجم بیم (BIM) یعنی زمان و هزینه برنامه‌ریزی، اجرا و کامل کرد.
به گفته مسئولین شرکت نواریس «با خرید این نرم‌افزار ما می‌توانیم بازار مشتریان خود را گسترش دهیم و به‌عنوان یکی از بخش‌های اصلی ساخت‌وساز درون سایتی دیجیتال در جهان مطرح شویم.»

دیدگاهتان را بنویسید