رسانه تخصصی بیمانا

مدیریت طرح، ساخت و بهره برداری پروژه های عمرانی

    امروز  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷  

Bimana

ویژه های خبری

|

گزارش مرکز مارکت واچ در مورد فناوری بیم:

رشد بازار مدلسازی اطلاعات ساختمان تا سال ۲۰۲۴

ارائه شده در تاریخ : ۱۱ مرداد ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 136 نظرات:۰

آخرین گزارش سالیانه بازار مدلسازی اطلاعات ساختمان که توسط مرکز تخصصی مارکت واچ منتشر شده است نشان از رشد این صنعت تا سال 2024 دارد.

رشد بازار مدلسازی اطلاعات ساختمان تا سال 2024

 

به گزارش بیمانا به نقل از سایت مرکز تخصصی مارکت واچ (marketwach) گزارش بازار فناوری بیم این مرکز حوزه‌های مختلف و عناصر کلیدی این فناوری را در برمی‌گیرد. برخی از بازیگران اصلی فناوری بیم که در گزارش مرکز مارکت واچ وارد شده‌اند عبارتند از شرکت‌های آتودسک، بنتلی، آاِکام (AECOM)، تکلا، شرکت آلمانی نمچک (Nemetschek) و بسیاری دیگر از شرکت‌های نرم‌افزاری و شرکت‌های بین‌المللی ارائه‌دهنده خدمات فناوری بیم.
در این گزارش تغییرات وضعیت اقتصادی این شرکت‌ها، استراتژی‌های تجاری و برنامه‌ریزی آن‌ها، تحلیل ماتریس سوات از وضعیت حال حاضر این شرکت‌ها و مدلسازی اطلاعات ساختمان لحاظ شده است.

بر اساس این گزارش ارزش بازار فناوری بیم در سال ۲۰۱۴ برابر ۲٫۳ میلیارد دلار بوده است. پیش‌بینی می‌شود ارزش بازار فناوری بیم در پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۳٫۲ میلیارد دلار برسد که نشان از رشد مرکب سالانه به میزان ۱۸ درصد در بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۴ دارد.
گفتنی است نرخ رشد مرکب سالانه اصطلاح ویژه‌ای برای یک کسب و کار و سرمایه‌گذاری است که با نسبت تصاعدی هندسی، نرخ ثابتی برای بازگشت سرمایه در یک دوره زمانی تعیین می‌کند.
پیش‌بینی می‌شود که منطقه آسیا و اقیانوسیه در سال‌های آینده پتانسیل رشد بیشتری در زمینه فناوری بیم داشته باشد. در این منطقه سازه‌ها و ساختمان‌های پیچیده و بزرگ بیشتری با استفاده از فناوری بیم ساخته خواهد شد که نیازمند بکارگیری فناوری بیم هستند.
بخش مدلسازی اطلاعات ساختمان به دو گروه اصلی شرکت‌های نرم‌افزاری و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تقسیم می‌شوند. در بخش خدمات نیز بر حسب کاربران صنعت مدلسازی اطلاعات ساختمان به بخش معماران، پیمانکاران، مهندسان و توسعه‌دهندگان تقسیم‌بندی می‌شود.
گزارش مذکور شامل بخش‌های زیر می‌شود:
• بازار جهانی مدلسازی اطلاعات ساختمان و فناوری‌های وابسته؛
• تحلیل روند بازار از سال ۲۰۱۵ و پیش‌بینی‌ رشد آن تا سال ۲۰۲۴؛
• تشخیص فرصت‌های جدید بازار و هدف‌های برنامه‌ریزی برای بازار مدلسازی اطلاعات ساختمان؛
• موضوع توسعه و تحقیق و مطالبه محصولات و اپلیکیشن‌های جدید در بازار؛
• بازیگران اصلی بازار مدلسازی اطلاعات ساختمان و شرکت‌های تأثیرگذار؛

دیدگاهتان را بنویسید