رسانه تخصصی بیمانا

مدیریت طرح، ساخت و بهره برداری پروژه های عمرانی

    امروز  پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷  

Bimana

ویژه های خبری

|
ارائه شده در تاریخ : ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 164 نظرات:۰

گرچه فناوری بیم (BIM) در ابتدا به‌عنوان یک سیستم مدلسازی مطرح شد، اما به سرعت به راهکاری در مدیریت پروژه تبدیل شد. امروز از راه‌حل‌های این فناوری در همه پروژه عمرانی از جمله در پروژه‌های مربوط به صنعت نفت‌وگاز استفاده می‌شود. فرآیند کنترل پروژه با استفاده از فناوری بیم (BIM) اطمینان می‌دهد تا تمام اطلاعات در پروژه روی مدل سه‌بعدی ذخیره شده و از مرحله طراحی تا بهره‌برداری برای هر دارایی با ارزشی نیز مورد استفاده قرار گیرد

طراحی و نگهداری از سکوهای فراساحلی با استفاده از فناوری بیم (BIM)

بیمانا: از مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) برای کاهش هزینه‌ها، رهایی از مشکلات و روابط بین کارفرما و پیمانکاران و تحقق خواسته‌های اپراتورها، در بخش ساخت‌وساز استفاده می‌شود. یکی از ملزومات و مشکلات اصلی در سکوهای نفتی دریایی نگهداری از این سکوها است. با استفاده از راهکارهای فناوری بیم (BIM) این کار به‌شکل بهتر و بهینه‌تری انجام می‌گیرد. به‌ویژه در سکوهای فراساحلی (Offshore Rings) که از پیچیدگی‌های بیشتری نیز برخوردار هستند، این ابزار کاربرد بیشتری خواهد داشت.
درحالی‌که بهای نفت در سال‌های اخیر پیوسته در حال نوسان بوده، کارشناسان صنعت نفت و گاز به دنبال طرحی هستند که می‌توان برای کاهش هزینه‌ها و بهبود عملکرد سکوهای نفتی فراساحلی از آن استفاده کرد.
شرکت تریمبل (Trimble) یکی از شرکت‌های معتبر ارائه دهنده خدمات فناوری بیم است. ریچارد فلچر مدیر بخش بریتانیای این شرکت می‌گوید: تشابهاتی بین پروژه‌های پیچیده ساخت‌و‌ساز در ساختمان و سکوهای فراساحلی وجود دارد.
به گفته وی: “واقعیت این است که ملزومات ساخت‌وساز در دریای شمال بی‌شباهت به مرکز شهر لندن نیست. در هر دو صورت شما از نظر زمانی و فضایی با محدودیت‌هایی روبرو هستید.”
به نظر آقای فلچر مدل‌های فناوری بیم داده‌های عملیاتی، گرافیکی، فیزیکی، تجاری و محیطی را در مدلی سه‌بعدی برای استفاده تمام طرفین درگیر در پروژه ترکیب می‌کند. مزایای گسترده‌تر این قابلیت عبارتند از حذف برخوردها و کاهش در ناهماهنگی‌ها در برنامه‌های ساخت‌وساز و اجرا، کاهش دوباره کاری‌ها، به حداقل رساندن هدررفت به خاطر مدل‌های دقیق‌تر و تکامل داده‌های مالی برای تعمیر و نگهداری است.

آیا فناوری بیم، برای سکوهای فراساحلی سودمند است؟

شرکت‌هایی که در ساخت و نگهداری سکوهای فراساحلی صنعت نفت‌ و گاز درگیر هستند معمولاً از دو نرم‌افزار بیشتر استفاده می‌کنند. نرم‌افزارهای پی.دی.ام.اس (PDMS) و نرم‌افزار یکپارچه‌سازی اسمارت‌پلنت (Intergragh’s SmartPlant 3D) که هر دو نرم‌‏افزار مدل‌های قابل قبولی را ارائه می‌دهند. البته هیچ کدام از آنها، قادر به ایجاد مدل‌های اجرایی و ساخت در بخش سازه نیستند. بنابراین برای پیاده‌سازی فناوری بیم همه اطلاعات گرافیکی و مهندسی از نرم‌افزار پی.دی.ام.اس (PDMS) استخراج شده و با دیگر اطلاعات ساختاری در فرمتی که برای همه قابل مشاهده باشد، ترکیب می‌شوند.
یکی از مزیت‌های دیگر فناوری بیم این است که می‌توان اطلاعات حاصل از روش المان محدود را که یک روش استاندارد تست فولاد است در ساخت سکوهای دریایی مورد استفاده قرار داد.
شرکت‌های کمی وجود دارند که فناوری بیم را در بخش سکوهای فراساحلی در صنعت نفت‏‌و‏گاز وارد کرده‌اند. در میان آن‌ها نرم‌افزار تکلا (Tekla Structure) تنها به یک تغییر در فرمت فایل نیاز دارد تا برای سکوهای فراساحلی مناسب شود. فناوری بیم می‌تواند مقدار قابل توجهی صرفه‌جویی در زمان ایجاد کند. چراکه در مقایسه با مدل‌های سنتی دوبعدی، تولید اطلاعات ساخت در مدل سه‌بعدی جامع به‌صورت خودکار انجام می‌گیرد.
همچنین بکارگیری فناوری بیم در سکوهای فراساحلی صنعت نفت‏‌وگاز، می‌تواند منجر به صرفه‌جویی در مواد مصرفی شود. دلیل آن نیز برآورد دقیق مقدار مواد مصرفی است که نرم‌افزار در اختیار کاربران قرار می‌دهد. راه‌حل‌های فناوری بیم منجر به افزایش ایمنی و برنامه‌ریزی دقیق در سکوهای فراساحلی صنعت نفت و گاز می‌شود. به‌عنوان مثال با استفاده از مدل فناوری بیم، جرثقیل‌های مختلف می‌تواند تست شود تا جرثقیلی مناسب برای حمل سکوی فراساحلی انتخاب شود و در زمان و هزینه صرفه‌جویی شود.

کاربردی نمودن فناوری بیم در سکوهای فراساحلی

تنها زمانی که روشی جامع برای استفاده از فناوری بیم در تمام سکوهای فراساحلی تحت مدیریت یک شرکت اتخاذ شود، می‌توان درک روشنی از مزیت‌های این فناوری به دست آورد. بناهای عمرانی مشابه هر بار که ساخته ‌شوند، می‌توانند درس‌های جدیدی برای ارائه داشته باشند و فناوری بیم می‌تواند این تجربه را در مدل ساخته شده، وارد کند. به این ترتیب سکوهای بعدی بهتر، کارآمدتر و ارزان‌تر از سکوهای قبلی خواهند بود. همچنین با اطمینان از اینکه اشتباهات دوباره تکرار نمی‌شوند، این فناوری به انباشت تجارب و فراگیری آنها یاری می‌رساند.
از کاربردهای دیگر فناوری بیم افزایش بهره‌وری در بخش تعمیر و نگهداری است. با داشتن مدل سه‌بعدی، مهندسان و کارگران سکوها می‌توانند با پیمایش در مدل سه‌بعدی هر نوع عملیات تعمیر و نگهداری در سکوها را مدیریت کنند. این مدل یک ایده از محیط به آنها می‌دهد، بطوریکه آنها در فضای دیجیتال کار خواهند کرد، قبل از اینکه واقعاً مجبور به بیرون رفتن از سکو و کار در فضای واقعی و فیزیکی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید