رسانه تخصصی بیمانا

مدیریت طرح، ساخت و بهره برداری پروژه های عمرانی

    امروز  پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷  

Bimana

ویژه های خبری

|
Handbook for the introduction of Building Information Modelling
دانلود

Handbook for the introduction of Building Information Modelling

تهیه‌کننده‌گان: کارگروه فناوری بیم در اتحادیه اروپا

بخش عمومی ساخت‌وساز در اتحادیه اروپا نقش محوری در اقتصاد، محیط‌زیست و چالش‌های اجتماعی بازی می‌کند. حدود ۹ درصد از تولید ناخالص ملی اتحادیه اروپا مربوط به همین حوزه است و ۱۸ میلیون نفر در این بخش مشغول به کار هستند. گسترش فناوری بیم (BIM) در کشورهای عضو این اتحادیه تدوین راهنمایی جامع را برای بکارگیری و استانداردهای آن الزامی کرده است. جزوه‌ای که اکنون در دست شما حاصل این نیاز است. اتحادیه اروپا بعد از ایالات متحده آمریکا بزرگترین بازار فناوری بیم به‌شمار می‌رود.

BIM-Guidelines
دانلود

BIM GUIDELINES

تهیه‌کننده: دپارتمان طراحی و ساخت شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا

مدیریت شهری از پروسه‌هایی است که نیاز به مدیریت هماهنگی بسیاری دارد؛ چراکه این نهاد در تمامی چرخه حیات پروژه از طراحی و ساخت گرفته تعمیرونگهداری و حتی تخریب حضور دارد. از این رو نهاد شهرداری باید نظارت کاملی بر روی تمامی شرکت‌هایی داشته باشد که در طول چرخه حیات پروژه به فعالیت می‌پردازند و آنها را هماهنگ و یکپارچه کند. چنین نظارت کاملی را ابزارها و راه‌حل‌های مدلسازی اطلاعات ساختمان در اختیار مدیریت شهری قرار می‌دهد. کتاب بالا راهنمای مناسبی را در اختیار مدیران شهری قرار می‌دهد.

national BIM Standard
دانلود

National Building Information Modeling Standard

تهیه‌کننده: موسسه ملی علوم ساختمان ایالات متحده آمریکا
اولین نسخه از استانداردهای فناوری مدلسازی اطلاعات ساختمان شامل نمای کلی این فناوری، اصول و روش‌ها در سال ۲۰۰۷ منتشر شد.
این استاندارد گامی برای تحول زنجیره تأمین و تدارک از روش سنتی به راهکارهای دیجیتال از طریق یکپارچه‌سازی و تبادل اطلاعات بود. موسسه ملی علوم ساختمان ایالات متحده آمریکا (NBIMS) از جمله نهادهای تأثیرگذار برای تحول و تغییر رویکرد صنعت ساختمان ایالات متحده به سمت روش‌های نوین طراحی و ساخت مجازی به شمار می‌رود.

Framework BIM
دانلود

A Framework for the Adoption of Project Team Integration

تهیه‌کننده: موسسه acif
ایجاد یکپارچگی، همراهی اعضای تیم مدلسازی اطلاعات ساختمان یکی از مهمترین کارها در پروسه مدیریت پروژه با استفاده از فناوری بیم (BIM) است. به همین واسطه اعضای فروم صنعت ساخت‌وساز استرالیا (acif) در این کتاب چهارچوبی برای ایجاد یکپارچگی اعضای دیسیپلین‌های مختلف درگیر در مدیریت پروژه با استفاده از فناوری بیم (BIM) پیشنهاد داده‌اند.

A Guide to Applying the Principles of Virtual Design & Construction
دانلود

A Guide to Applying the Principles of (VDC) to the Lean Project Delivery Process

تهیه‌کننده: Atul Khanzode, Martin Fischer, Dean Reed, & Glenn Ballard

این کتاب راهنمایی است برای معرفی اصو.ل اساسی طرح و ساخت مجازی در فرایند تحویل پروژه‌ها به روش بهینه با کمترین هدررفت در زمان و متریال. این کتاب در دانشگاه معتبر استندفورد در کالیفرنیای آمریکا و زیر نظر موسسه CIFE تهیه شده است. هدف این است که مدلی برای فعالیت چندین دسیپلین مختلف که در طراحی و ساخت مجازی شرکت دارند معرفی شود.